Viktor Orban o novih naftnih ukrepih ZDA proti Rusiji: "Delamo na tem, kako obiti te sankcije"

Madžarska išče načine, da bi zaobšla ameriške sankcije proti ruskima naftnima družbama Rosneft in Lukoil, je v dejal predsednik madžarske vlade Viktor Orban, sicer tesen zaveznik predsednika ZDA Donalda Trumpa.

Viktor Orban in Donald Trump veljata za politična zaveznika.
Viktor Orban in Donald Trump veljata za politična zaveznika.
Reuters

STA, M.R.

Datum 24. oktober 2025 13:46
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

"Delamo na tem, kako obiti te sankcije," je v današnjem pogovoru za madžarski državni radio Kossuth dejal Viktor Orban, čigar država poleg Slovaške v EU še naprej kupuje rusko nafto.

Podrobnosti ni podal. Dodal je le, da je o ameriških sankcijah govoril z madžarsko energetsko družbo MOL.

Trump je sankcije proti družbama Rosneft in Lukoil uvedel v okviru prizadevanj za povečanje pritiska na Moskvo, da konča vojno v Ukrajini. Ob tem je vnovič izrazil razočaranje nad ruskim kolegom Vladimirjem Putinom, rekoč da ima z njim vsakič dober pogovor, ki nato ne vodi nikamor.

Kot je v četrtek dejal Putin, so ameriške sankcije proti omenjenima podjetjema resne, a ne bodo vplivale na rusko gospodarstvo.

Da je Rusija imuna na tovrstne ukrepe, je pred tem zatrdila tiskovna predstavnica zunanjega ministrstva v Moskvi Marija Zaharova. Po njenih besedah je njihova uvedba tudi povsem kontraproduktiven korak v luči prizadevanj za končanje vojne v Ukrajini.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
55%
344 glasov
Samo enkrat.
14%
88 glasov
Še nikoli.
24%
150 glasov
Ne znam plavati.
7%
43 glasov
Skupaj glasov: 625