Dvakratna olimpijska prvakinja se je huje poškodovala med plezanjem v Pakistanu

Laura Dahlmeier, legendarna nemška biatlonka in dvakratna olimpijska zmagovalka, je med vzponom na Laila Peak v Karakorumu doživela hudo nesrečo.

Glavna fotografija članka:Dvakratna olimpijska prvakinja se je huje poškodovala med plezanjem v Pakistanu
EPA

N.S.

Datum 29. julij 2025 17:20
Čas branja 2 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

V pakistanskem delu gorovja Karakorum je med planinsko odpravo na Laila Peak (6.069 m) hudo nesrečo doživela Laura Dahlmeier, nekdanja vrhunska nemška biatlonka in dvakratna olimpijska prvakinja. Nesreča se je zgodila v ponedeljek, ko jo je na višini približno 5.700 metrov zadel kamen.

V trenutku nesreče je bila z njo še ena plezalka, ki je takoj poklicala na pomoč in sprožila reševalno akcijo. Zaradi izjemno zahtevnega in nevarnega terena so reševalne ekipe ves dan poskušale doseči območje nesreče. Šele danes zjutraj je reševalni helikopter prvič uspel preleteti območje.

Dahlmeierjeva velja za eno najuspešnejših biatlonk vseh časov. V karieri je osvojila dve zlati olimpijski medalji, sedem zlatih odličij na svetovnih prvenstvih in veliki kristalni globus v sezoni 2016/17. Profesionalno športno pot je nepričakovano končala že leta 2019, pri komaj 25 letih, zaradi telesne in duševne izčrpanosti ter želje po novih izzivih.

Po zaključku kariere se je posvetila alpinizmu, postala certificirana gorska in smučarska vodnica, sodelovala pri reševalnih akcijah in pogosto opozarjala na pomen varnega gibanja v gorah. Poleg tega je delovala tudi kot strokovna komentatorka za biatlon na nemški televiziji ZDF.

Reševanje vodi mednarodna ekipa z izkušenimi lokalnimi plezalci. Mednarodna biatlonska skupnost, nekdanji tekmeci in oboževalci po vsem svetu medtem izrekajo podporo njeni družini in upajo na srečen razplet.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Katero sadje si najraje privoščite v poletnih mesecih?
Breskve.
11%
75 glasov
Nektarine.
12%
82 glasov
Marelice.
4%
31 glasov
Češnje.
15%
103 glasov
Jagode.
6%
42 glasov
Lubenice.
30%
206 glasov
Melone.
3%
18 glasov
Borovnice.
8%
56 glasov
Maline.
6%
41 glasov
Nekaj drugega.
3%
19 glasov
Ne jem sadja.
3%
23 glasov
Skupaj glasov: 696