Pot do Gradca bo kmalu še hitrejša! Bomo Štajerci sploh še potrebovali Ljubljano?

Potem ko jih je razveselila poteza SD-ja, ki bi jim znižala dohodnino, se lahko čezmejni delavci danes veselijo še novice iz Avstrije: pot do Gradca bo predvsem v prometnih konicah še hitrejša.

Proti Gradcu bo kmalu šlo še hitreje ... 
Proti Gradcu bo kmalu šlo še hitreje ... 
Andrej Petelinšek

Zo. M.

Datum 14. april 2026 16:51
Čas branja 1 min

Kot smo že poročali, se lahko slovenski dnevni migranti, ki si kruh služijo v Avstriji, danes veselijo SD-jevega predloga, ki bi jim omogočil manjše plačilo dohodnine.

To pa še ni vse. Danes zanje - in za vse Štajerce nasploh - prihaja še ena razveseljiva novica iz Avstrije. Kot poročajo tamkajšnji mediji, bo avtocesta južno od Gradca dobila tretji vozni pas. Gre za 12-kilometrski avtocestni odsek, ki velja za enega najbolj prometno obremenjenih na avstrijskem Štajerskem. Med letom ga ob prometnih konicah zapolnijo dnevni migranti iz Slovenije, ob praznikih pa postane ozko grlo ob "selitvah narodov" iz smeri nemško govorečih držav proti Balkanu (in nazaj). 

Po predhodnih postopkih presoje vplivov na okolje, pridobivanja zemljišč in dovoljenj bi se gradnja začela čez pet let, končali bi jo v dveh do treh letih. Gradnja bi predvidoma stala 120 milijonov evrov. 

Razprave o širitvi avtoceste A9 so trajale vrsto let. V 2021 so zaradi okoljskih pomislekov in projektov alternativnega prometa projekt širitve avtoceste začasno ustavili, vendar je študija Tehniške univerze v Gradcu ugotovila, da je širitev dolgoročno potrebna. In kot kaže, se bo naposled tudi uresničila. 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste član oziroma članica katerega od sindikatov?
Da.
16%
95 glasov
Bil/a sem, a nisem več.
20%
117 glasov
Nisem, a podpiram sindikalno dejavnost.
30%
178 glasov
Nikoli nisem bil/a in tudi nikoli ne bom.
15%
89 glasov
Nisem zaposlen/a.
19%
109 glasov
Skupaj glasov: 588