Od kod ideja, da bi zgledni lastniki psov plačevali za malomarne

Pobiranju davkov od znanih lastnikov psov, da bi poravnali stroške bivanje neznanih lastnikov psov, občine večinoma niso naklonjene.
Pobiranju davkov od znanih lastnikov psov, da bi poravnali stroške bivanje neznanih lastnikov psov, občine večinoma niso naklonjene.
Andrej Petelinšek
Datum 13. januar 2025 06:00
Čas branja 9 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗
Zgledni lastniki psov imajo pse čipirane, zato bi ob morebitnem prihodu takšnega psa v zavetišče stroške zanj v vsakem primeru moral poravnati lastnik.

Občine oskrbo v zavetišču mesec dni plačujejo le za pse, ki niso registrirani in od lastnikov teh psov niti davka ne bodo mogli pobrati.

Čemu potem za delovanje zavetišč obdavčiti "registrirane" lastnike psov?

Od kod sploh ideja, ki niti pri občinah ni požela odobravanja? 

In zakaj bi za pse, ki v pol leta ne najdejo novega doma, spet največ plačevala zavetišča sama?
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
58%
516 glasov
Samo enkrat.
14%
128 glasov
Še nikoli.
22%
195 glasov
Ne znam plavati.
6%
54 glasov
Skupaj glasov: 893