Kitajski denar za mariborski brezplačnik

Podjetje RTS 24 v kitajski lasti bo predvidoma v januarju začelo izdajati brezplačni časopis za mariborska gospodinjstva. Vse kaže, da gre za politični projekt ekipe župana Andreja Fištravca

Glavna fotografija članka:Kitajski denar za mariborski brezplačnik
Sašo Bizjak

Barbara Bradač Aljoša Peršak

Datum 26. december 2017 21:02
Čas branja 5 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Mariborčani bodo predvidoma prihodnji mesec v nabiralnike dobili brezplačnik, ki ga bo izdajalo podjetje RTS 24. Tako je napovedalo v svoji informativni televizijski oddaji: "Da bi tudi dobre in pozitivne informacije prišle v nabiralnike vseh gospodinjstev v mariborski občini." Uradnih odgovorov, kako se bo časopis imenoval, v kolikšni nakladi bo izhajal, kako se bo financiral, kdo bo odgovorni urednik in podobno, skorajda ni mogoče dobiti. Direktor RTS 24, Kitajec Zhou Hongbing, se na naše elektronsko sporočilo ni odzval, finančni direktor družbe Martin Vrečko je pred kratkim odstopil, producent televizijskega programa Darko Berlič pa na konkretna vprašanja ni želel odgovarjati.

Andrej Fištravec: "Veseli me, da bo Maribor dobil nov, brezplačen tiskani medij, ki ga bodo prejela vsa gospodinjstva."
Sašo Bizjak
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
58%
574 glasov
Samo enkrat.
14%
139 glasov
Še nikoli.
22%
217 glasov
Ne znam plavati.
6%
60 glasov
Skupaj glasov: 990