"Imam nočne more, živijo v zidovih, ves čas jih slišim"

Po poplavi je življenje v kletnem stanovanju za mamico in osemletnika postalo neznosno.

Glavna fotografija članka:"Imam nočne more, živijo v zidovih, ves čas jih slišim"

ZaB

Datum 24. oktober 2025 18:50
Čas branja 2 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Mati z mladoletnim otrokom v eni od zgradb v središču Zagreba živi v nenehnem strahu pred podganami. Trdi, da je vse prijavila pristojnim službam, a da ne ukrepajo dovolj učinkovito, medtem pa je življenje med štirimi stenami vse bolj neznosno. 

Začelo se je s poplavo

Poplava v kletnem stanovanju se je spremenila v pravo nočno moro: skozi glavni odtok so začele prihajati podgane. "Čeprav so vedeli, da so v luknji podgane, nihče ni nastavil strupa, ko so jo zasipavali. Dela so bila slabo izvedena, ostale so vdolbine, na steno pa so namestili neke mavčne plošče ali nekaj podobnega," je razburjena ženska povedala o pomanjkljivi sanaciji, piše Dnevnik.hr.

Pravi problemi so se pojavili avgusta. Iz sten so začeli prihajati grozljivi zvoki: praskanje in oglašanje podgan. 

"Nikogar ne briga" 

"To je čista grozljivka. Imam nočne more zaradi podgan. Sanjam jih. Spim z zaprtimi vrati kuhinje, ker se bojim, da bodo prišle ven. Živijo v stenah in jih ves čas slišim. Z mano živi osemletni otrok, pa nikogar ne briga."

Večkrat se je obrnila na predstavnico stanovalcev, ki je enkrat poklicala deratizacijo, po ponovljenih prošnjah pa ni več ukrepala. Edini odgovor je obupana Zagrebčanka dobila iz zavoda za zdravstveno varstvo: da je deratizacijo treba izvajati, vse dokler se podgane sliši. "Glede na možni prost dostop glodavcev vzdolž cevi kanalizacije in vodovoda menimo, da je treba postaviti vabe za glodavce v obeh odprtinah v stanovanju ...," med drugim piše v dopisu.

"Vsi so vedeli, da sem videla podgane, to sem prijavila. Niso položili strupa, ko so luknjo zasipavali. Niso niti vsega ločili z betonom in zamašili odprtin. Mislim, da jim sploh ni padlo na pamet, da bi se lahko znova naselile," je zgrožena ženska. Po njenem si pristojni zatiskajo oči. 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
57%
409 glasov
Samo enkrat.
14%
101 glasov
Še nikoli.
23%
163 glasov
Ne znam plavati.
6%
44 glasov
Skupaj glasov: 717