(KOMENTAR) Epilog sodišča. Smo v primeru Šutar odnesli še kakšnega?

Glavna fotografija članka:(KOMENTAR) Epilog sodišča. Smo v primeru Šutar odnesli še kakšnega?
Robert Balen
Datum 26. maj 2026 18:18
Čas branja 3 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗
Kazen bi lahko bila nižja, če primer ne bi bil tako odmeven, je po obsodbi Samireja Šiljića ocenil novomeški sodnik Peter Žnidaršič. Šiljić je bil obsojen na več kot šest let zapora zaradi povzročitve posebno hude poškodbe, ki je imela za posledico smrt Aleša Šutarja. Državna tožilka Nada Črnugelj je po razglasitvi sodbe v izjavi za medije poudarila, da je izrečena kazen, ki je bila dogovorjena s sporazumom o priznanju krivde, "najvišja glede na sodno prakso v zadnjih 16 letih". A novomeški župan s sodbo ni zadovoljen, enakost pred zakonom zahteva. Jo je primer Šutar prinesel?
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Kaj vas najbolj moti na nogometnem svetovnem prvenstvu?
Preveč reprezentanc nastopa.
12%
66 glasov
Tekme v nočnem času.
9%
52 glasov
Odmori za osvežitev.
3%
18 glasov
Slovesnost pred vsako tekmo.
1%
3 glasov
Odnos ameriških oblasti do nekaterih ekip in posameznikov.
29%
165 glasov
Vse po malem ...
9%
48 glasov
Nič.
6%
34 glasov
Ne spremljam SP.
31%
176 glasov
Skupaj glasov: 562