V Mariboru znova sejem eksotičnih živali

SLO-EXO vsako leto pritegne vse več obiskovalcev, kar dokazuje, da zanimanje za eksotične živali raste.

Glavna fotografija članka:V Mariboru znova sejem eksotičnih živali
Andrej Petelinšek

Jm.C

Datum 27. oktober 2025 09:20
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

To nedeljo, 2. novembra, bo v Festivalni dvorani Lent potekal že 26. sejem SLO-EXO, edina tovrstna prireditev v Sloveniji, posvečena svetu eksotičnih živali. Dogodek bo odprt med 9. in 16. uro in bo ponovno združil ljubitelje živali iz vse Slovenije ter tujine.

V Mariboru znova sejem eksotičnih živali
Andrej Petelinšek

SLO-EXO vsako leto pritegne vse več obiskovalcev, kar dokazuje, da zanimanje za eksotične živali raste, hkrati pa se razbijajo predsodki in tabuji, ki so jih nekoč spremljali, pravijo organizatorji. Ti delujejo neprofitno in tudi letos pripravljajo dobrodelno zbiranje hrane za živalska zavetišča, kjer običajno zberejo več kot pol tone hrane.

Cena vstopnice za odrasle je 8 evrov, za otroke med štiri in 12 let 6 evrov, za najmlajše do štirih let pa je vstop prost. Družinska karta stane 25 evrov. 

V Mariboru znova sejem eksotičnih živali
Andrej Petelinšek
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
57%
407 glasov
Samo enkrat.
14%
101 glasov
Še nikoli.
23%
163 glasov
Ne znam plavati.
6%
44 glasov
Skupaj glasov: 715