Izredna seja mariborskega mestnega sveta o Nigradu in radarjih propadla v minuti

Po obstrukciji redne seje opozicijski svetniki niso zagotovili sklepčnosti niti pri razpravi o Nigradu in postavitvi radarjev, ki so jo zahtevali sami.

Razprava o cenah Nigrada in postavitvi radarjev bo morala počakati na nov termin.
Razprava o cenah Nigrada in postavitvi radarjev bo morala počakati na nov termin.
Andrej Petelinšek
Datum 21. oktober 2025 22:14
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Po redni seji, o dogajanju na tej smo poročali v tem članku, bi bil moral mestni svet izvesti tudi izredno sejo. To je zahtevala opozicija, na njej pa naj bi odločali le o dveh točkah, v prvi naj bi na pobudo SDS razpravljali o domnevno previsokih cenah, ki jih za svoje storitve Nigrad zaračunava občini, v drugi pa na pobudo Igorja Jurišiča (SMS Zeleni), Lidije Divjak Mirnik (LPR) in Zdravka Luketiča o postavitvi radarjev na mariborske ceste in conah 30. A se je kmalu po začetku seje zapletlo. Večina opozicijskih svetnikov vključno s svetniki SDS, se namreč po obstrukciji redne seje, to so zapustili pred odločanjem o spremembi odloka o ustanovitvi Javnega holdinga Maribor, ni več vrnila v dvorano. Za sklepčnost izredne seje, ki je omogočila njen začetek, je sicer s 23 glasom poskrbel Luketič, ki pa kasneje ni več prijavil prisotnosti, zato so morali sejo zaradi nesklepčnosti prekiniti.

Če se seja zaradi nesklepčnosti sploh ne bi bila začela, je mestni upravi ne bi bilo več treba sklicati, zdaj pa se bodo svetniki morali sestati še enkrat. Kdaj to bo, zaenkrat še ni znano.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
54%
297 glasov
Samo enkrat.
14%
78 glasov
Še nikoli.
25%
134 glasov
Ne znam plavati.
7%
37 glasov
Skupaj glasov: 546