
Za manjše vrtove in terase, celo za balkone, so primerne manjše letne kuhinje s pipo in koritom, ki jih postavimo običajno ob steno, da so izgube prostora čim manjše, poudarja Tomaž Rakuša iz podjetja Dukin. "Če bo letna kuhinja stala ob fasadi, je smiselno razmisliti tudi o zaščiti le-te, denimo s povišanim zadnjim delom kuhinje, ki fasado ščiti pred umazanijo," svetuje Rakuša, namesto vgradnih aparatov - indukcijskih ali plinskih plošč, električnih žarov ... - v manjših kuhinjah priporoča uporabo prenosnih kuhalnikov, ki se po uporabi pospravijo v omaro.
Resno načrtovanje
Tomaž Rakuša opozori, da je postavitev letne kuhinje resen projekt, ki terja dober premislek glede velikosti prostora in postavitve, želja investitorja, pa tudi financ, ki jih je pripravljen nekdo odšteti za letno kuhinjo. Od letne kuhinje se običajno pričakuje, da bo imela pipo in korito, zato je dobro preveriti, ali je dotok in odtok vode sploh mogoč, in tega tudi pravočasno načrtovati, opozori sogovornik.
Na varnem pred soncem in padajočimi listi
Letne kuhinje se večinoma umeščajo pod streho ali vsaj pergolo, ki zagotavlja dovolj močno zaščito pred žgočim soncem, saj je lahko poleti kuhanje na soncu precej neprijetno, pokrita streha pa zagotavlja, da je kuhinja bolje zaščitena pred umazanijo iz okolice. "Posebno pozornost je treba posvetiti tudi dodatni opremi, kot so žari, grelne plošče, hladilniki in druga oprema, ki si jo želite v kuhinji," doda sogovornik iz Dukina, ki pravi, da "pogosteje ko nameravate neko napravo uporabljati, bolj smiselno je, da jo integrirate v kuhinjo".