Vabljeni mladi 2019

Mladi vabijo
Mladi vabijo
DLUM

mh

Datum 1. julij 2019 14:12
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Jutri, v sredo, 3. julija, bo v galeriji Društva likovnih umetnikov Maribor (DLUM) v Židovski 10 odprtje razstave Vabljeni mladi 2019. Vabljeni so mladi vizualni umetniki, stari do 35 let, delujoči v Sloveniji. Pogoj je, da se ukvarjajo s klasičnimi ali sodobnimi likovnimi praksami, to so slikarstvo, kiparstvo, risba, grafika in fotografija, instalacija, video, multimedija. Na otvoritvi bo podeljena tudi tradicionalna nagrada Primavera, poimenovana po mojstrovini slikarja Boticellija, in dve listini Primavera. Na razstavi se bodo predstavili Martina Ambrož, Brina Elizabeta Blaž, Zala Česnik, Ana Hribar, Natalija Juhart, Milan Ketiš, Katja Kovše, Urša Lesar, Nina Medved, Nina Nenadović, Anastazija Pirnat, Meta Šolar, Helena Tahir, Nejc Trampuž, Ana Vodušek, Ulla Žibert in Alenka Žumer. Projekt in sodelujoče bo predstavila kuratorica in predsednica strokovne žirije, umetnostna zgodovinarka mag. Mojca Štuhec.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste že kdaj vrnili v trgovino izdelek, ki je bil odpoklican?
Da, večkrat.
0%
0 glasov
Samo enkrat.
0%
0 glasov
Še nikoli.
0%
0 glasov
Sploh ne spremljam novic o odpoklicih …
0%
0 glasov
Skupaj glasov: 0