V bazenu pomešali klor in kislino, dva otroka sta pristala v bolnišnici

V Splitu so morali danes hospitalizirati dva otroka, ki sta bila na bazenu na Poljudu.

Fotografija je simbolična
Fotografija je simbolična
Andrej Petelinšek

M.R.

Datum 16. oktober 2025 11:30
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Težave so nastale, ker so na bazenih zamešali kemikalije, poroča Dalmatinski portal. Gordon Cerjan, direktor javnega podjetja, ki upravlja z bazeni, je povedal, da napačne kemikalije niso pomešali v vodo v bazenih, temveč naj bi se problem pojavil pri izpiranju cevi, ko so dodajali klor in tekočino za zniževanje pH vrednosti vode. 

"Uslužbenec, ki je to počel, je pri izpiranju cevi povzročil, da sta se pomešala klor in kislina," je dejal in dodal, da je prišlo do kemične reakcije. Intenziven vonj se je zaradi tega razširil prek prezračevalnega sistema v druge prostore in bazene. "Zato smo evakuirali in prezračili bazene," je dejal Cerjan. 

Iz splitske bolnišnice so sporočili, da so sprejeli dva otroka, stara 12 in 8 let. Sprejeli so ju zaradi dražečega učinka plina in težav pri dihanju. 

Ker se še vedno čuti močan nevzdržen vonj, so uslužbencem bazena naročili, da se ne zadržujejo v notranjih prostorih.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
54%
243 glasov
Samo enkrat.
14%
64 glasov
Še nikoli.
24%
106 glasov
Ne znam plavati.
8%
34 glasov
Skupaj glasov: 447