Hrvati na meji s Slovenijo zasegli 14 milijonov cigaret

Hrvaški cariniki so na mejnem prehodu Obrežje oz. Bregana v četrtek zasegli pošiljko skoraj 14 milijonov cigaret v škatlicah, so danes sporočili iz hrvaške carinske uprave.

Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična.
PU Maribor

STA, M.R.

Datum 17. oktober 2025 13:49
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Po njihovih navedbah gre za enega največjih zasegov tihotapljenih cigaret na Hrvaškem.

Pripadniki mobilne enote hrvaške carinske uprave so na mejnem prehodu s Slovenijo med četrtkovim poostrenim nadzorom trošarinskih izdelkov ustavili tovorno vozilo z ladijskim zabojnikom.

Ob pregledu vsebine zabojnika s pomočjo službenega psa za odkrivanje tobaka, tobačnih izdelkov in prepovedanih drog so ugotovili, da je v njem 13.910.000 kosov cigaret, zapakiranih v škatlice brez ustreznih žigov hrvaškega finančnega ministrstva.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
55%
351 glasov
Samo enkrat.
14%
89 glasov
Še nikoli.
24%
150 glasov
Ne znam plavati.
7%
43 glasov
Skupaj glasov: 633