Drugi dan šolskega leta: Učenka z nožem nad sošolce, trije otroci v bolnišnico

Osnovnošolka na zahodu Češke je napadla vrstnike in dva ranila, še en je doživel šok.

Fotografija je ilustrativna. 
Fotografija je ilustrativna. 
Profimedia

STA, Va

Datum 3. september 2024 12:22
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Policija v mestu Domažlice na zahodu države blizu meje z Nemčijo je sporočila, da so storilko uspeli hitro ustaviti. Življenje ranjenih učencev ni ogroženo.

"Učenka je z nožem napadla sošolce. Dva otroka sta bila ranjena, o čemer so bili obveščeni njuni starši," je sporočila policija in dodala, da sta oba v bolnišnici skupaj s tretjim, ki je po napadu doživel šok.

Šola je na omrežju Facebook sporočila, da je zaradi izrednega dogodka pouk za starejše otroke odpovedala, medtem ko so mlajši otroci ostali v šoli.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
58%
589 glasov
Samo enkrat.
14%
140 glasov
Še nikoli.
22%
223 glasov
Ne znam plavati.
6%
60 glasov
Skupaj glasov: 1012