Direktor doma za starejše kradel, z računa pokojne dvignil 1400 evrov

Po podatkih policije je vodja doma za starejše v Zagrebu po smrti stanovalke z njeno kartico in PIN kodo dvignil 1400 evrov.

Fotografija je simbolična. 
Fotografija je simbolična. 
Profimedia

A.B.

Datum 14. oktober 2025 17:00
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Policija je zaključila kriminalistično preiskavo nad 34-letnikom, ki ga sumijo hude zlorabe položaja in uradnih pravic, saj naj bi škodoval stanovalcem doma za starejše in onemogle osebe v Zagrebu, kjer je bil direktor.

Po navedbah policije je moški po smrti ene od stanovalk z njeno bančno kartico in PIN kodo v dveh dvigih dvignil skupaj 1400 evrov. 

A pri tem ni končal. Preiskovalci ga sumijo, da je ob sprejemu 83-letne stanovalke v dom od nje zahteval, da mu izroči mobilni telefon, domnevno zato, da ga shrani v sef, ter od članov njene družine zahteval geslo za odklenitev naprave, češ da gre za "običajno prakso zaradi slabšega spomina starejših oseb".

Ko so mu družina in stanovalka zaupali geslo, je moški po sumih policije izkoristil dostop do njene spletne banke ter v več nakazilih preusmeril skupaj 5800 evrov na svoj račun.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
58%
586 glasov
Samo enkrat.
14%
139 glasov
Še nikoli.
22%
219 glasov
Ne znam plavati.
6%
60 glasov
Skupaj glasov: 1004