Šport

Rezervist Füllkrug obdržal Nemčijo nad gladino, na evropskem derbiju brez zmagovalca

Mar.K.
27.11.2022
Niclas Füllkrug je dokazal, da ga je selektor Hansi Flick pri 29 letih upravičeno poklical v reprezentanco.
Reuters

Nič še ni odločeno v skupini E. Najbolje sicer kaže Španiji, ki je v derbiju proti Nemčiji iztržila remi z 1:1, a vstopnice za osmino finala še ni dvignila.

Če sedem komadov proti Kostariki v prvem krogu ni bilo dovolj dobro opozorilo Nemčiji, kaj zmorejo svetovni prvaki iz leta 2010, ji je Dani Olmo v Al Korju hitro poslal še eno. Nekdanji član zagrebškega Dinama, ki si od leta 2020 pri Leipzigu deli slačilnico s Kevinom Kamplom, je sprožil z razdalje. Kapetan elfa Manuel Neuer se je moral pošteno potruditi, da je žogo odbil v prečko.

Nemci so bili natančni že v prvem polčasu. Antonio Rüdiger je podajo Joshue Kimmicha s prostega strela z glavo spremenil v gol. Prav dolgo se ga ni mogel veseliti. Po VAR-intervenciji je nizozemska sodniška ekipa z Dannyjem Makkeliejem na čelu zadetek razveljavila, branilec madridskega Reala je bil v prepovedanem položaju.

Selektor furije Luis Enrique je na zanj poseben dan – prav na dan derbija skupine E bi njegova hčerka, ki je pred štirimi leti izgubila bitko z redko obliko raka, praznovala 13. rojstni dan – zadel z menjavo. V 54. minuti je na igrišče poslal Alvara Morato, osem minut kasneje pa je izkušeni napadalec že upravičil zaupanje. Jordi Alba je podal z leve strani, Morata je pred golom za pol koraka prehitel branilca Nicklasa Süleja in z desnico pospravil žogo za Neuerjev hrbet.

Alvaro Morata je Španijo odpeljal v vodstvo.
Reuters

Nemčiji ni preostalo drugega, kot da poišče izenačenje. Blizu je bil že Jamal Musiala. Napadalni vezist Bayerna se je izognil španski ofsajd zanki, a z zmenka z vratarjem Unaijem Simonom odšel kot poraženec. Bolj natančen je bil rezervist Niclas Füllkrug. 29-letni napadalec Werderja, ki je šele letos dobil prvo priložnost v članski reprezentanci, je učinkovito zaključil akcijo Leroya Saneja in Musiale, z drugim golom na svoji šele tretji reprezentančni tekmi štirikratne prvake obdržal nad gladino.

Da se boj za prvi dve mesti v skupini E ne bo zaključil pred zadnjim krogom, je bilo jasno že pred večernim derbijem. Dopoldne je namreč Japonska, ki je v uvodnem krogu presenetljivo ugnala Nemčijo, padla pred Kostariko. Kostaričane je osrečil Keysher Fuller. V 81. minuti je zadel z roba kazenskega prostora. To je bil edini strel Kostarike v okvir gola na tekmi in prvi na turnirju.

Na razplet v skupini bo treba počakati do četrtka, ko bo Španija igrala proti Japonski, Kostarika pa proti Nemčiji. Pred tretjim krogom ima Španija štiri točke, Japonska in Kostarika pa po tri, Nemčija pa eno.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €