
Javni holding Maribor je 1. marca direktorja Marproma in Mestnih nepremičnin Ranka Šmigoca imenoval še za prokurista v podjetju Šport Maribor. "Šmigoc je kot direktor podjetja Marprom že doslej sodeloval v procesu oddelitve dejavnosti Pohorja na Šport Maribor, zato ga zelo dobro pozna, ob tem pa želi JHMB pri oddelitvi zagotoviti kontinuiteto aktivnosti in tesno medsebojno sodelovanje obeh podjetij," so kadrovsko potezo na kratko pojasnili v holdingu, ki ga vodi Andrej Rihter.
Pod holding tudi Mestne nepremičnine
Kot je znano, se 31. marca prekine pogodba z direktorjem Športa Boštjanom Tancerjem, ki je odstop s položaja zaradi osebnih razlogov napovedal že v začetku leta. A kljub temu še vedno ni znano, kdo bo Šport vodil od 1. aprila. "V tem trenutku strateško razmišljamo, kaj bi bila najboljša rešitev za podjetje, in prepričan sem, da jo bomo tudi našli," nam je povedal predsednik nadzornega odbora Športa Matjaž Štandeker. Možnosti je več: ali bodo direktorja izbrali z neposrednim vabilom ali z razpisom (ta možnost je glede na kratek rok do konca meseca še najmanj verjetna), ali pa bodo znotraj podjetja nekoga začasno imenovali za direktorja. Vsekakor kakšnega eksperimenta štiri mesece pred Olimpijskim festivalom evropske mladine, v katerega je Šport močno vpet, ni pričakovati.
"V tem trenutku strateško razmišljamo, kaj bi bila najboljša rešitev za podjetje"
Kako je razdeljeno delo Šmigoca med tri podjetja, v holdingu ne odgovarjajo. Smo pa neuradno izvedeli, da s priključitvijo Mestnih nepremičnin k Javnemu holdingu Maribor Šmigoc v tem podjetju najbrž ne bi bil več direktor. Predsednik nadzornega sveta Mestnih nepremičnin Gorazd Škrabar nam je dejal, da na naslednji seji v sredo nimajo nobene kadrovske točke, kar pa ne pomeni, da se to do tedaj ne bo spremenilo. Šmigoc v telefonskem pogovoru o teh načrtih ni želel razpravljati, nam je pa povedal, da je vlogo poslovnega pooblaščenca (prokurist ne deluje kot poslovodja) sprejel predvsem zaradi projekta prenosa koncesije za upravljanje pohorskih žičnic in smučišč z Marproma na Šport, ki traja že dve leti.

Glede gondole možni tudi skrajni ukrepi
Bolj zgovoren je bil Šmigoc o posledicah nepotrditve višjih cen za pohorsko vzpenjačo in avtobusne prevoze, kar je opozicija dosegla na četrtkovi seji mestnega sveta. "Vzdržnost poslovanja žičnic in Marproma je na limitu. Stroški so se nam enormno povečali in se sprašujem, kako je možno, da nekateri ne razumejo ekonomskih kazalnikov. Če ne bo denarja za pokritje teh stroškov, ne izključujem tudi bolj skrajnih ukrepov, kot so redukcije gondole ali odpoved koncesijske pogodbe," razmišlja Šmigoc. Če bo višje stroške namesto uporabnikov pokril proračun, to pomeni, da je samo za gondolo in avtobusne prevoze v njem treba najti 1,5 milijona evrov.