Takole na prvi pogled MG3 hybrid+ ne deluje kot rasni kompaktni športnik, saj ga ne krasi množica športnih dodatkov v obliki spojlerjev, zajetnejših odbijačev in kar je še podobnih dodatkov, a je glede moči pod motornim pokrovom v isti ravnini z resda vse bolj ogroženo vrsto subkompaktnih športnih predstavnikov evropskih, japonskih in korejskih znamk.
Pravzaprav je MG3, ki je vstopni model znamke, umeščen pod modela MG4 in MG5, tretja generacija istoimenskega modela, ki ga na azijskih trgih poznajo že od leta 2008, že nekaj časa pa je prisoten tudi v Veliki Britaniji in je tam prodajna uspešnica. No, za naš trg je MG3 popoln novinec, ki želi štrene mešati Toyotinemu yarisu, Renaultovemu cliu, Mitsubishijevemu coltu in Volkswagnovemu polu. Pri tem se pri kitajski znamki britanskega porekla zanašajo tudi na zdaj že znani pogonski sklop Hybrid+.
Ne glede na odsotnost spojlerjev in ostalih dodatkov, ki naj bi namigovali na športnost, je MG3 vseeno zasnovan dovolj dinamično, da izžareva nekaj športnega duha, a vsekakor brez pretiravanja in avantgardnega pristopa, kot so se tega snovalci lotili pri večjem modelu MG4. Sprednji del je vseeno prepoznavno MG-jevski, bočna linija precej izrazito profilirana, na zadku pa najbolj do izraza pridejo zajetna svetila in črn zaključek zadnjega odbijača, ki malce namiguje na obliko difuzorja.
Pri izbiri materialov se v notranjosti MG zanaša predvsem na trdo plastiko, z izjemo nekaj oblazinjenih elementov, značilnih za različico Luxury. A kdor misli, da je zaradi tega notranjost manj kakovostna, se moti. Kitajcem je z uspelim teksturiranjem površin uspelo plastiki dati na otip prijeten občutek. Kakovost izdelave je v grobem dobra, vendar so na mestih, ki so manj v vidnem polju, površine še vedno slabo pobrušene.
Infozabavni sistem je mogoče upravljati brez večjih zapletov, a se ga je zaradi obsežnih podmenijev na začetku treba malce naučiti. Na voljo so tudi fizični gumbi za hitro izbiro za uravnavanje glasnosti ali dostop do menija klimatske naprave, a na drugi strani manjkajo fizični gumbi za uravnavanje temperature. Tako kot ogrevanje sedežev je treba tudi to upravljati z dotikom na zaslonu, ima pa voznik možnost, da upravljanje klimatske naprave dodeli gumbom na volanu.
V prvi sedežni vrsti je prostora povsem dovolj, v drugi pa se bosta dva potnika udobno počutila le pod pogojem, da sta nižja od 1,80 metra. Iskanje ustreznega položaja za sedenje od voznika zahteva nekaj prilagajanja, saj je volan žal mogoče nastaviti le po višini, ne pa tudi po globini. Prtljažnik v osnovi lahko sprejme za 293 litrov prtljage in je s tem med večjimi v segmentu. Žal se lahko naslonski del druge sedežne vrste zloži le v celoti, zato je mogoče res velike kose prtljage prevažati le v dvoje.
Na cesti hitro opazite, da ima hibrid skoraj dvesto konjev in zmogljiv elektromotor. Pri pospeševanju je opazen takojšen sunek moči, do 100 km/h pa kompaktni predstavnik znamke MG pospeši v vsega osmih sekundah. Močan elektromotor zagotavlja tudi večinoma harmonično vožnjo, saj se pravi "učinek gumijastega jermena" s hrupom pojavlja le pri polnem plinu. Občasno se hrup in pospeševanje ne ujemata niti pri normalnem delovanju, kar lahko pripišemo polnjenju baterije. Kot smo zapisali že pri modelu ZS, je nazivna moč vozniku na voljo le, če je baterija dovolj napolnjena, pri daljši vožnji v klanec pa lahko kaj kmalu opazimo upad entuziazma pri pogonskem sklopu.
Potentnemu pogonskemu sklopu pritiče čvrsto nastavljeno vzmetenje, česar se dobro zavedajo tudi pri MG-ju in v veliki meri jim je zadevo uspelo tudi ustrezno udejanjiti. Kljub vsemu ima "trojka" kar nekaj težav z blaženjem kratkih neravnin, kar potniki še posebej čutijo pri mestni vožnji, ko jih vzmetenje opozori na prav vsako cestno reparaturo. Povsem drugačni so občutki na odprti cesti, ko vzmetenje pokaže svojo dobro plat. Od krmilnega sistema bi si sicer želeli nekaj več natančnosti in povratnih informacij pri vožnji skozi ovinke, kjer je čutiti, da nos vozila hitro sili iz ovinka. Odprte ceste so tudi okolje, kjer se hibridni pogonski sklop najbolje počuti in kjer je vožnja lahko tudi zelo ekonomična, s povprečno porabo okoli štirih litrov. V mestu MG3 porabi liter, na avtocesti vsaj dva več. Tam ima avto sicer tudi nekaj več težav s smerno stabilnostjo, zaradi česar ima voznik občutek, da mora nenehno popravljati smer vožnje.
Oprema Luxury prinaša celoten nabor asistenčnih sistemov, ki v tem segmentu marsikje niso samoumevni. Njihovo delovanje je v osnovi dobro, če izvzamemo občasne (pre)agresivne posege sistema Lane Assist in zamujanje sistema za samodejno zasenčevanje dolgih luči, ki občasno presvetli mimovozeče vozilo.
MG3 je vsekakor dobra osnova, na kateri lahko pri znamki gradijo svoj imidž, pri nas tudi v subkompaktnem segmentu. Glede na zgoraj zapisano jih čaka še nekaj "fine-tuninga", da bo lahko njihov predstavnik prepričal tudi zahtevnejše stranke in se mu ne bo treba opirati (predvsem) na ugodno ceno. Navsezadnje za nekaj več kot dvajset tisočakov ponuja res veliko – od modernih tehnoloških rešitev do obilice moči in sedemletne garancije.
Tehnični podatki
Motor: 4, vrstni; prostornina - 1490 cm3; moč - 75 kW (102 KM) pri
6000 vrt/min; navor - 128 Nm pri 4500 vrt/min; pogon - spredaj; menjalnik - samodejni; gume - 195/55R16; obračalni krog - 10,2 m; mere (d/š/v) -
4113 mm x 1797 mm x 1502 mm; medosna razdalja - 2570 mm; prtljažnik - 293 l; masa - 1285 kg; nosilnost - 448 kg; skupna dovoljena masa - 1733 kg; Zmogljivosti: pospešek - 8,0 s do 100 km/h; najvišja hitrost - 170 km/h;
rezervoar - 36 l; poraba WLTP - 4,4 l/100km (1 op 22,7); emisije CO2 - 100 g/km;
Cena osnovnega - 18.990 evrov; Cena testnega - 21.090 evrov;